neljapäev, 1. juuni 2023

Aprill


7 aprill. Mis juhtub, kui nädalavahetuse hommikul jalutada hommikul aias ringi ja mõtiskleda, et mida pikas "tööd, mis vajavad tegemist" nimekirjast võtta. Saagu selleks mestviinapuu. Mõeldud tehtud, ainult et alguses oli plaanis ainult harvendada st eelkõige peenikesed ja kuivanud varred eemaldada. Võimatu. Kõik oli mingi lõputu sasipundar ja suht kiiresti sai selgeks, et mõte jäta alles jämedamad osad väga ei teostu. Ja see meeletu kuhi mis tekkis! 
  

Peale koristamist. Jämedamad osad siis keeratud ümber toru, aga otsustasin siiski metsviinapuust üldse loobuda. See metsik mass mis tekib ja need käsivarre jämedused juured. Seega metsviinapuu aeg aias sai läbi. Aga tulemusega olen väga rahu. 


Tõeline kolepilt, aga olgu ta ajaloo huvides siin üleval. Kõik sai alguses puude tellimisest. Lõhutud märja puude hind oli nii laes, et paha hakkas. Aga õnnestus pisutki hinda alla kaubelda tingimusel, et võtan 2 ruumi rohkem. Miks ma siis ei võta, aga küsimus, kuhu ma nad laon. Küttepuude kuivatamiseks on oma ala ja sinna mahub täpselt 20 ruumi, niisiis sai ette võetud kompostikasti likvideerimine. Oli nimekirjas. Kast oli vana ja juba eelmisel aastal puiduosa külgedelt täiesti pehkinud ja kokku vajunud. Halb uudis avanes aga kasti taga ehk aed oli samuti pehkinud ja kukkus lihtsalt eest ära. Kuna küttepuud olid osalisest juba laotud, siis pikilaua vahetust ette võtta ei saanud ja läks paikamiseks. 5 aprill. Kevade ootuses,. Ja sajab ja sajab...

 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar