teisipäev, 2. juuli 2013

Tomatid

Varasematel aastatel olen tomateid kasvatanud kas toas aknalaual või rõdul. Rõdul on saanud katsetada veel erinevat moodi, ühel aastal sai tomatitele kilest seinad ja katus tehtud. Aga taimadelt saanud ikkagi vaid nii max 5-10 tomatit. Sel aastal sain omale siis lõpuks ometi kauaoodatud kasvuhoone! Kuna ehitamise algus venis siis kippusid taimed toas aknalaual kõrgusi püüdma ja olin nende pärast omajagu mures. Kolm eriti hoogsat kasvajat sai 1 mail rõdule pandud ja pöidlaid peos hoitud, et külma ei tuleks. Ei tulnud ja taimed kasvasid. Kasvohoone sai püsti juuni alguses. Taimed sai pandud kasvukottidesse ja taimed on kõik enda kasvatatud. Tänase seisuga oleme 10 valmis vilja saanud :)
Sordid -
BAJAJA - taimi 10 tk. Kirjade järgi väga varajane, madal ja ühelt taimelt saab 650-750 vilja. Kuna madal ja oli kirjas et võrseid ei pea eemaldama siis nii sai ka tehtud. On väga laiuv, õitseb kui meeletu, aga viljade tulek on aeglane. Õied väga kobaras ja viljad väiksed. Pakil kirjas, et vili 8-10g. Praeguse seisuga järgmisel aastal uuesti ei kasvataks, aga näis mis juuli-august toovad.


SWEET CHERRY - taimi 3 tk. Alguses ei tahtnud edeneda, aga nüüd kõrgub taeva poole ja tipud on juba kasvohoone laes. Väga pikad kobarad.CHEROLLA F1 - Väga pikad kobarad. Taimi 4tk. Pakil kirjas et vili 20g.KOLDKRONE - Toas edenes nirult, kasvas kõrgustesse ja kippus välja venima ning õied poetas peale õitsemist kõik maha. Paigale istutades hakkas kohe silmnähtavalt kosuma.
Taimi 3 tk. Pakil kirjas et vili 15-20g.


Сахарный малыш - Taimi 3 tk. Väga ilusad ja viljad maitsvad. Pakil kirjas et vili 10-15 g, aga tegelikult on kindlasti raskemad, kuna on kõige suurema viljaga tomatid.


Ja siis üks tundmatu. Seeme ise pärineb Bajaja pakist, kuid seda ta kohe kindlasti ei ole. Taim on kõrge ja õiekobar MEELETULT suur. Õite pilt on tehtud ülemisest õisikust ja see on kõik üks õisik, lihtsalt ta haruneb- Alumised on veel suuremad aga nad moodustavad suure puntra, nii et ülemisest oli kergem pilti teha.

Leidsin kevadel tehtud seemnepakkide pilte, saab need siis ka siia uuesti pandud.


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar