teisipäev, 11. juuli 2017

Üle väga pika aja sain ometi kord arvutisse. Vahepeal on terve juuni olnud ja läbigi saanud.
Kui muidu on kiire-kiire, siis aianduslikult läheb sel aastal kuidagi väga rahulikult. Uued projektid on jätkuvalt veel vaid peas, ei mingeid tegusid. Ei mingeid uusi taimi või olemasolevate ümberpaigutusi. Kohe ikka väga vaikselt kulgeb.

Ajaloo huvides olgu märgitud, et arbuuside ja melonitega läks sel aastal kehvasti, kõik 9 ilusat rammusat taime said hukka ja tegelikult on sellest nii kahju... Mingid putu-mutukad või kes iganes pistsid juured nahka :( Eks see kohavalik võis ka saatuslikuks saada, sest alles sügisel sai seal murumaa ümber keeratud ja varakevadel maa kile alla pandud. Aga samas, kuna tegu on linna maal asuva aiamaaga, siis vaatad ikka, et sellised erilisemad oleks nö võõraste pilkude eest võimalikult peidus. Aga sel aastal siis sedasi no ja lõppude-lõpuks saab ennast lohutada teadmisega, et sel aastal ei ole ilmade mõttes üldse buusikute kasvatamiseks sobilik suvi.
Muidu läheb aga külmalt ja vihmaselt ja kui kasutaimedest veel rääkida, siis esialgu mingit saaki peale punapeedi ja põldoa väga näha ei ole ja muidugi maasikad!  Maasikaid on meeletult palju ja nii hiigelsuured. Aga nii nirut porgandit ja hernest ei ole minu silmad veel näinud. Aga lootus jääb, nii see, et ka sel aastal siiski tuleb suvi, kui see, et saab kõhu enda kasvatatud heast ja paremast täis süüa ning ka piisavalt talvevarusid, nii külma kui keldrisse.


5 kommentaari:

 1. Kahju buusikutest aga jah, tänavune suvi ja... aga kindlamad kasutaimed ikka lõpuks saagini jõuavad. tasakaal on ju ometigi olemas.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Just! Lootus jääb ja küll nad kasvavad, pool suve on veel ees :)

   Kustuta
 2. Vaatamata juurikaikaldusele on lilled ju ilusad. Täna just mõtlesin Su peale, kui vaatasin oma hiiglaslikke lauke ja kohe näitasid ka oma gabariidid ära, väga võimsad on nad sel aastal!

  VastaKustuta
 3. Melonid muidu armastavad väga uudismaad. Aga kui seal mullas on palju naksuriussikesi, siis võivad need juurtele liiga teha küll. Siin kandis on küll porganditele ja hernestele hea aasta. Porknad on ilusad sirged ja parajad jurakad. Esimene herneaeg sai just läbi, paari ämbritäie kaunte peale nägin vaid 1 herneussi, eks näis, kuidas teine, juulis tehtud külv saaki annab. Isegi melonid ja arbuusid on vaatamata suhteliselt jahedale suvele kenad punnid külge kasvatanud. Suurim arbuus praegu juba ligi 4,5 kg. Kui ainult viljade valmimise ajal veel sooja ja päikest tuleks, mitte iga päev vihma, nagu viimane nädal otsa on tulnud.

  VastaKustuta